REKLAMA

Sport

Mistrzowie rakietki

Opublikowano 17 listopada 2017, autor: bj

W Powiatowych Igrzyskach Młodzieży Szkolnej w drużynowym tenisie stołowym zmagały się drużyny dziewcząt i chłopców ze szkół podstawowych z powiatu żarskiego.

Zawody odbywały się w Szkole Podstawowej w Olbrachtowie. Najpierw, w poniedziałek, 13.11., rywalizowali uczniowie z klas IV-VI. Wśród dziewcząt najlepsze okazały się zawodniczki ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Lubsku (Dominika Magdziarz i Weronika Czerniak), przed drużynami ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Żarach (w składzie Lena Falińska i Natalia Zych), SP nr 2 z Lubska (Michalina Chełminiak i Nikola Sobczak), SP Olbrachtów (Ada Wasilewska, Kornelia Ostrowska, Nikola Kula). Z kolei wśród chłopców wygrali uczniowie SP 2 w Lubsku (Bartłomiej Murawski i Mateusz Bogdanowicz) przed drużynami ze Społecznej Szkoły Podstawowej z Żar (Mateusz Mikulski, Maciej Adamiak i Piotr Przychodzeń), SP z Olbrachtowa (Wojciech Kowalski i Dominik Tutaj) oraz SP z Jasienia (Mikołaj Chaszczewski i Aleksander Sadowski).

Następnego dnia spotkały się drużyny ze starszych klas. Wśród dziewcząt najwyższą lokatę zajęła reprezentacja Niepublicznego Gimnazjum dla Młodzieży w Lubsku (Martyna Kurant i Weronika Lech), tuż za nimi uplasowała się grupa z SP w Jasieniu (Oliwia Krzywiecka, Oliwia Makuch i Oliwia Sieraczan), dalej SSP z Żar (Julia Słowikowska, Kornela Eliasz-Przygoda, Adrianna Śmietańska) i SP z Mirostowic Dolnych (Weronika Cegielska, Dominika Majcher). Bezkonkurencyjni wśród chłopców okazali się zawodnicy ze Szkoły Podstawowej w Grabiku (Bartek Kłudkowski, Jakub Kosiński)  przed sportowcami z SSP z Żar (Radosław Paś, Kacper Zych, Aleksander Makowicz), z SP w Jasieniu (Kacper Zielonka, Mateusz Hofman, Dawid Guszpit), z SP w Mirostowicach Dolnych (Sławomir Manaj, Kacper Podhajny) i SP w Brodach (Damian Miszczyszyn, Hubert Czekalski, Sebastian Skorupiński).

Zwycięskie zespoły wywalczyły awans do następnego etapu rozgrywek. Organizatorem i sędzią głównym był Dariusz Hawełka.

Napisz komentarz »