REKLAMA

Wasze sprawy

Szambo w wodzie!

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Mieszkańcy Olbrachtowa znów mają skażoną wodę. Wczoraj (w czwartek, 9.11.), sanepid ponownie znalazł w niej bakterie E.coli.

Zaledwie trzy tygodnie minęły od poprzedniego zakażenia bakterią E.coli wody w Olbrachtowie, a mieszkańcy znów nie mogą z niej korzystać. Próbka wody została pobrana we wtorek (7.11.) przez pracownika sanepidu. Na wyniki trzeba było poczekać dwa dni. Wczoraj (9.11.) okazało się, że woda znów jest zakażona.

– Podczas badań próbek wody ze stacji uzdatniania w Olbrachtowie stwierdzono obecność bakterii E.coli – potwierdza Dagmara Nerga z żarskiego Sanepidu. – W próbce ze stacji było 8 bakterii w 100 ml wody, zaś na końcu sieci było ich 30 na 100 ml wody. Ogromnie nas zaskoczyły te wyniki – przyznaje D. Nerga. – Byliśmy pewni, że po czyszczeniu wodociągu wyniki będą zadowalające. Niestety. Tej wody nie można pić w stanie surowym, może służyć do celów gospodarczych. Spożycie takiej wody skutkuje nieprzyjemnymi dolegliwościami żołądkowymi. Nie wiemy jeszcze, jak doszło do zanieczyszczenia. Zakaz obowiązuje do odwołania – informuje D. Nerga.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 145

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »