REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Dla kogo jest ten parking?

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Żarscy urzędnicy wydali 300 tys. zł na 5 parkingów. Niestety. Coś poszło nie tak. Parking na ulicy Żagańskiej od drogi odgradzają słupki… blokujące wjazd.

W kwietniu z miejskiej kasy w Żarach poszło 300 tys. zł na 5 parkingów na ulicach Żagańskiej, Zgorzeleckiej, Piastowskiej, Zielonogórskiej i Serbskiej. Parkingi powstały na ulicach wjazdowych do miasta. Miały być turystyczną wizytówką miasta.

Tutaj nie zaparkujesz

Z parkingu na ulicy Żagańskiej, przy wyjeździe na Marszów, nie da się skorzystać. Parking od drogi odgrodzony jest dwoma słupkami. A innej drogi dojazdowej nie ma.

– Widzę ten parking z okna – mówi Roman Głowacki. – Kompletnie nie rozumiem, dla kogo to zrobili – zastanawia się mieszkaniec osiedla Zawiszy Czarnego. – Ostatnio postawiono nowe wyższe słupki, bo wcześniejsze kierowcy staranowali.

Tablica informacyjna

Na każdym z parkingów stoi tablica informacyjna. Można na niej przeczytać o historii miasta. Jest też piknikowy stół.

– Zastanawiałem się, czy to na pewno jest parking – mówi R. Głowacki. – Ale na tablicy informacyjnej jest punkt „Tu jesteś” i widnieje przy nim literka P, razem z symbolem parkingu. Nie ma mowy o pomyłce. Dużo jeżdżę. Jestem kierowcą. I czegoś takiego jeszcze nie widziałem – przyznaje pan Roman

Nie mają wpływu

Choć na parkingi pieniądze wydał Urząd Miasta, to radni nie mają na to wpływu i mieszkańcom pomóc nie mogą. 

– Problem jest z Generalną Dyrekcją Dróg Krajowych i Autostrad – mówi Marian Popławski, przewodniczący Rady Miasta. – Ale to miasto musi się zająć negocjacjami, a nie rada – stwierdza radny.

– Nie rozumiem decyzji Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad – przyznaje Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar. – W ciągu ostatnich 2-3 miesięcy został przesunięty wjazd na parking nad rowem. I nie ma na to zgody, by z drogi krajowej można było zjechać nad ten parking. Jako miasto nie odpuszczamy. Mam nadzieję, że ten parking jeszcze będzie mógł spełniać swoje zadanie – mówi wiceburmistrz

komentarz »
  1. Zbig 21 listopada 2017 12:38 - Odpowiedź

    Może ktoś z zewnątrz sprawdzi budowę, naprawianie dróg w Żarach i okolicach.
    Mam na myśli kontrolę taką jaką ma Żagań.
    W Żaganiu jak ropozczęto kontrolę to ekspresowo zakończono prace drogowe na jednej z ulic.
    Może w Żarach potrzeba takiego impulsu dla urzędników wszystkich szczebli administracji publicznej.

Napisz komentarz »