REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Bubel goni bubel

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Nierówno wycięta kostka, krawężniki położone byle jak. Mieszkańcy ul. Śląskiej w Żaganiu mają uwagi do nowych chodników.

Inwestycja na Śląskiej wraz z przebudową chodników na sąsiedniej ul. Buczka kosztowała starostwo 544 tys. zł. Roboty wykonane przez Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowe Władysława Dubiela ze Szprotawy trwały blisko cztery miesiące i właśnie dobiegły końca. Mieszkańcy ulicy mają uwagi.

– Cieszymy się, że teraz będzie równiej i ładniej. Niestety, na nowym chodniku gołym okiem widać niedoróbki. Przy studzienkach kostka została wycięta nierówno, widać spore szczeliny w niektórych miejscach, położenie krawężników też zostawia wiele do życzenia – mówi jeden z mieszkańców. – Na wysokości poradni psychologiczno-pedagogicznej jest ogromna wyrwa przy studzience kanalizacyjnej, nie ma też pasów dla pieszych przy nowym przejściu przez zieloną alejkę.

W piątek, 3 listopada, dziennikarz „Regionalnej” pokazał buble staroście, Henrykowi Janowiczowi.

– My też zauważyliśmy niedoróbki, które zgłosiliśmy wykonawcy. Firma miała już dwa terminy na wykonanie poprawek. Na ostateczne usunięcie bubli ma czas do połowy listopada – zapewnia starosta.

Napisz komentarz »