REKLAMA

Praca

Dotacje i staże

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Kończą się pieniądze w Powiatowych Urzędach Pracy.

W żarskim PUP można już tylko złożyć wniosek o pieniądze na założenie własnej firmy.

– Skorzystać może łącznie 29 osób, maksymalnie po 16 tys. zł – mówi Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zawodowej PUP.

Do 10.11. przyjmowane są od pracodawców zgłoszenia, jeżeli chcieliby wziąć udział w targach pracy. – Targi mamy zaplanowane na środę, 15.11., w Powiatowym Centrum Sportu w godz.  9:00-13:00. W tym czasie pracodawcy mogą prezentować swoje firmy i szukać pracowników. Do udziału zapraszam także wszystkich bezrobotnych, uczniów i studentów – mówi Wójcicka.

Na przyszły rok

Więcej pieniędzy zostało w PUP w Żaganiu. Łącznie 240 tys. zł jest na rozpoczęcie działalności gospodarczej, maksymalnie można dostać 20 tys. zł. – Mamy także pieniądze z Krajowego Funduszu Szkoleń dla pracodawców i pracowników, łącznie do rozdania jest 140 tys. zł. 120 tys. zł zostało nam na umowy dla osób do 30. roku życia, PUP pokrywa koszty zatrudnienia w pierwszym roku, a w drugim roku pracodawca. Na wnioski od pracodawców czekamy do końca listopada – wymienia Halina Janowska, kierownik działu promocji zatrudnienia PUP. I dodaje: – Przyjmujemy też wnioski na staże i prace interwencyjne, które kontynuowane będą w przyszłym roku.

Napisz komentarz »