REKLAMA

Sport

Nie ma na nich mocnych!

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Aż sześć medali zdobyli żagańscy siłacze w Mistrzostwach Polski w wyciskaniu sztangi leżąc w Chorzowie.

Podopieczni Edmunda Lechowicza z UKS Nike Żagań mogliby zgarnąć całą pulę, gdyby nie kontuzja Adriana Czaprackiego, która wyeliminowała go z dalszej rywalizacji w zawodach.

Trzy medale wycisnęła Paulina Lechowicz.Córka E. Lechowicza, wielokrotnego mistrza Polski i świata oraz rekordzisty Guinnesa w wyciskaniu sztangi leżąc, była faworytką w swojej konkurencji – juniorek do lat 23. Podnosząc sztangę o wadze 97,5 kg, zdeklasowała blisko 70 rywalek. Ten wynik dał Paulinie złoty medal, a także srebro w kategorii open i brąz w rywalizacji seniorów.

 – Jestem z córki dumny jak paw. Po raz kolejny potwierdziła, że nie ma sobie równych. Po mnie odziedziczyła nie tylko miłość do sztangi, ale i hart ducha, maksymę, aby nigdy się nie poddawać – mówi E. Lechowicz.

Po złoto sięgnęła równieżJustyna Sadek, w rywalizacji dziewcząt do 16 lat. Wynik 47,5 kg dał jej również brąz w konkurencji open.

Na najwyższym stopniu podium stanęła też żona E. Lechowicza, Mirosława. W rywalizacji masters wycisnęła 47,5 kg.  

– Mireczka jest nie tylko wspaniałą żoną, ale i świetną siłaczką. Dużo pracuje nad formą i są tego efekty. Pomaga mi w prowadzeniu siłowni i klubu, odpowiada za przygotowanie motoryczne dziewcząt i pań – chwali pan Edmund.

Napisz komentarz »