REKLAMA

Gospodarka

Lubsko u progu bankructwa

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: TR

W tak tragicznej sytuacji finansowej jak Lubsko nie znalazł się jeszcze nikt w naszym regionie. To już krok od bankructwa. Doszło do tego, że urzędnicy i radni rozmawiają o sprzedaży budynków OSiK oraz LDK albo sprzedaży wszystkich długów jednemu bankowi. Wszystko po to, by mieć pieniądze na spłatę kredytów, bo zadłużenie Lubska sięga już 65 mln zł!

O zadłużeniu Lubsko po raz pierwszy zrobiło się głośno jesienią 2013 roku, po publikacji gazety „Regionalnej” pt. „Toną w długach”. Wtedy zadłużenie sięgało 60 mln zł i z tym niechlubnym wynikiem Lubsko znalazło się na 3. miejscu w Polsce wśród najbardziej zadłużonych samorządów. Sęk w tym, że co roku gmina zaciąga nowe kredyty na spłatę pożyczek z lat poprzednich, co pogłębia spiralę zadłużenia i na koniec 2017 roku to już wartość 65 mln zł.

 

Gmina pod zastaw

Panaceum na kłopoty gminy miał być tak zwany leasing zwrotny, którego ofertę jeszcze w październiku przedstawił radnym i burmistrzowi dyrektor BOŚ Banku.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 796

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »