REKLAMA

Sport

Młode wilczki

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Czarni Żagań są rewelacją tegorocznej ligi juniorów młodszych. Wygrali rozgrywki i w barażu powalczą o awans do Centralnej Ligi Juniorów!

Młodzi żaganianie osiągnęli największy sukces w rozgrywkach młodzieżowych w historii klubu od początku lat 90. W lidze wygrali 6 spotkań, tylko dwa razy zeszli z boiska pokonani. Mieli tyle samo punktów, co Warta Gorzów Wlkp., ale lepszy bilans bezpośrednich spotkań (3:1 u siebie i 2:3 w Gorzowie Wlkp.). O wygraniu ligi zdecydowały wyniki ostatniej, sobotniej kolejki (4 listopada). Czarni wygrali w niej 4:0 z Lubuszaninem Drezdenko. Gole dla żaganian zdobyli: Leszek Jagodziński – trzy i Daniel Buc. Po meczu był taniec radości, a koszulki poleciały w górę.

– Jestem dumny z chłopaków. Osiągnęli to, czego się nie udało zrobić w poprzednim sezonie  – wygrali ligę i mają szansę powalczyć o udział w Centralnej Lidze Juniorów, w której Czarni nie grali już ponad 20 lat – mówi Sebastian Horodyski, trener juniorów młodszych.

O historyczny awans żaganianie powalczą ze Śląskiem Wrocław. Baraże zaplanowano na 22 i 25 listopada. Pierwszy mecz odbędzie się we Wrocławiu, rewanż – na stadionie przy ul. Karpińskiego w Żaganiu (początek – godz. 14.00).

– Śląsk to bardzo mocny zespół. W dolnośląskiej lidze juniorów młodszych strzelili aż 126 goli, tracąc tylko 3. My nic nie musimy, chłopcy chcą zrobić niespodziankę i powalczyć o jak najlepszy wynik – kwituje ich trener.

Mistrzostwo ligi i historyczny awans do barażu wywalczyli: Dawid Spadło, Oktawian Horodyski, Leszek Jagodziński, Mateusz Świnka, Tomasz Jakubas, Kornel Irski, Daniel Buc, Szymon Otto, Radosław Wnęk, Oliwer Pytel, Hubert Kraszewski, Jakub Ochrymczuk, Mikołaj Mrowiński, Łukasz Maciołek, Marek Maciołek, Aleksander Małczak, Jakub Wołujewicz i Maciej Ciżmiński.

Napisz komentarz »