REKLAMA

Sport

Duzers wicemistrzem świata

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Rafał Krzymiński

Patryk Dudek jest najlepszym zawodnikiem w historii zielonogórskiego klubu. W tym roku na świecie pokonał go tylko klubowy kolega Jason Doyle!

Dudek był bliski triumfu w ostatnim turnieju, ale w wielkim finale miał pecha, bo przytrafił mu się defekt na prowadzeniu. Troszkę szkoda, zabrakło wisienki na torcie w postaci drugiego zwycięstwa z rzędu w tegorocznym cyklu Grand Prix. I tak jednak dokonał rzeczy niezwykłej, przechodząc do historii jako najlepszy debiutant w całej historii cyklu. Jako pierwszy z zielonogórzan stanął też na pudle w Indywidualnych Mistrzostwach Świata. I nie może dziwić, że w rodzinnym mieście został przywitany po królewsku. Do parku maszyn przy W69 wjechała biała limuzyna, która przywiozła naszego mistrza na stadion.

 – Chciałem podziękować za ciepłe przyjęcie – mówił Patryk Dudek. – Zaskoczony byłem tą całą otoczką. Wyszło fajnie i spontanicznie. Chyba nikt na świecie nie miał takiego powitania. Kibice nie zawiedli. Założenie było takie, żeby utrzymać się w cyklu Grand Prix. Do połowy sezonu nie docierało do mnie, że walczę o tytuł. Potem zepsułem jedne zawody i nie dało się tego niestety nadrobić. Medal to tylko dodatek – podkreślał. – Teraz skupiam się na tym, żeby pojechać na wakacje. Na pewno gdzieś polecę w tym miesiącu.

Apetyt rośnie w miarę jedzenia. – Każdy chce być najlepszy – tłumaczył S. Dudek. – Patryk na pewno będzie dążył do tego, aby zostać mistrzem świata. To tak jak w biznesie, każdy stara się przecież rozwijać własną firmę. Będziemy ciężko i spokojnie pracować.

 

Końcowa klasyfikacja cyklu Grand Prix 2017

1. Jason Doyle (Australia) – 161 pkt.

2. Patryk Dudek (Polska) – 143 pkt.

3. Tai Woffinden (Wielka Brytania) – 131 pkt.

4. Maciej Janowski (Polska) – 122 pkt.

5. Bartosz Zmarzlik (Polska) – 121 pkt.

Miejsca pozostałych Polaków

11. Piotr Pawlicki –  81 pkt.

19. Paweł Przedpełski – 10 pkt.

24. Krzysztof Kasprzak – 6 pkt.

Napisz komentarz »