REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Mają dosyć

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Grupa żarskich przedsiębiorców liczy straty związane z remontem ulicy Moniuszki. Nie mogą się doczekać, kiedy powstanie parking przy ich firmach i będą mogli normalnie pracować.

Dla kilku przedsiębiorców remont ul. Moniuszki oznacza spadek obrotów i mordęgę przy dostawie towaru.

– Klienci nawet nie wiedzą, z której strony mogą do nas dojechać – żali się Marta Gryglas ze sklepu Twój Dom. – Nie wiedzą, gdzie mają zaparkować. Odczuwamy przez to spadek liczby klientów. Od dwóch tygodni jesteśmy odcięci od świata.

– Nie możemy prowadzić normalnie biznesu – dodaje Marcin Olejnik z pralni Wyderka. – Załadunek i rozładunek średnio 3,5 tony dziennie to nie lada wysiłek, jeśli trzeba przenieść towar 300 metrów.

– Nasze obroty zmniejszyły się o ok. 60 procent – mówi Włodzimierz Nowak z Twojego Domu – a do tego nikt nie jest w stanie nam powiedzieć, kiedy w końcu powstanie ten parkin i kiedy to wszystko się skończy.

– Można było robić najpierw jedną stronę, a potem, jak się skończy parking po tamtej, wziąć się za drugą,a nie wszystko na raz – mówi M. Olejnik. – Mamy świadomość, że to musi być zrobione, ale trzeba to było robić z głową, a nie na wariata. Wykop zrobili już trzy tygodnie temu i nic się nie zmienia.

Przedsiębiorcy chcą wiedzieć, kiedy w końcu ich klienci będą mogli spokojnie do nich dojechać.

Starosta alternatywnie

Zapytaliśmy Janusza Dudojcia, żarskiego starostę, co w tej sytuacji może zrobić dla przedsiębiorców z ul. Moniuszki.

– Już wkrótce zrobię tym ludziom jakiś dojazd, taki alternatywny, ale na zakończenie budowy parkingu trzeba poczekać do końca listopada, początku grudnia – odpowiada starosta. – Rozumiem uciążliwości, wiem, co to znaczy dla biznesu. A jak już wszystko będzie gotowe, to na pewno docenią i będzie im o wiele łatwiej prowadzić działalność – przekonuje Dudojć.

Napisz komentarz »