REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Odłączyli prąd wójtowi

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Enea odcięła prąd w świetlicach w Rudzinach i Mycielinie. Wszystko przez nieopłaconą fakturę, która… trafiła nie na to piętro w urzędzie, co trzeba.

Opłata za sierpień w Rudzinach wyniosła 24 zł, a w Mycielinie – 180 zł. Obie faktury zostały omyłkowo wystawione na Samorządowy Zakład Komunalny, który nie administruje świetlicami. SZK wysłało pismo z prośbą o korektę tej faktury i wysłanie jej na adres Urzędu Gminy, który mieści się w tym samym budynku.

– Przyszła nawet pisemna odpowiedź, że faktura zostanie poprawiona, więc czekaliśmy – mówi wójt Niegosławic, Jan Kosiński.

Prąd w Rudzinach odłączono jednak w piątek, 20.10.

– Robotnicy wymieniali dachówki. Świetlica była otwarta. Widzieli, że pracownik energetyki wchodzi do budynku, ale że nie ma prądu, zorientowali się dopiero wtedy, gdy przestała działać wyciągarka do dachówek – mówi sołtys Renata Soltysiak.

– Zaczęliśmy wydzwaniać do Enei, bo przecież mieliśmy pozamawiane imprezy na kolejne weekendy. Prywatnie dowiedziałem się, że najlepiej, żeby Zakład Komunalny zapłacił fakturę, Urząd Gminy też, a potem mieliby nam zrobić zwrot. To śmieszne. Ledwo co w poniedziałek prąd podłączono z powrotem w Rudzinach, a wyłączono w Mycielinie – mówi J. Kosiński, który przyznaje, że prywatnie sam doświadczył kłopotów z brakiem prądu. – Niechcący ominąłem fakturę za czerwiec. Nie było mnie w domu, gdy przyszła, zapomniałem o niej i nie dostałem żadnego ponaglenia. Prąd odłączono mi w październiku, pomimo że miałem opłacone kolejne rachunki za lipiec, sierpień i wrzesień. I tak nie miałem prądu przez tydzień przez niezapłacone 60 zł – przyznaje wójt.

Napisz komentarz »