REKLAMA

Ludzie, wydarzenia, Samorząd

Zmiękła rura

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: TR

– Ja chętnie wynajmę Boxerowi miejsce w mieście, ale trzeba zapłacić i żeby to nie było razem z Hellsami (Hells Angels MC – przyt. red), których tutaj nie chcę widzieć – zastrzegł na sesji Lech Jurkowski, burmistrz Lubska. Jednak burmistrz sprawę mocno przemyślał i już chętnie Hellsów poogląda.

Takimi słowy skwitował zapowiedź dużego zlotu motocyklowego w Lubsku.

Swoje stanowisko L. Jurkowski przedstawił na sesji, 25 października, na której po raz kolejny pojawił się prezydent Klubu Motocyklowego Boxer MC Poland, Robert Kościk, z „ciepłym” jeszcze pismem, w którym dyrektor lubskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji zawiadamia go, że w zaplanowanym terminie 16/17 czerwca 2018 roku, nie będzie się mógł odbyć zlot motocyklowy nad zalewem „Nowiniec”, jednocześnie proponując inne terminy.

– Przez 30 lat nie było problemu, żeby coś uzgodnić, a teraz, odkąd jest nowy burmistrz i nowa dyrektor, nie idzie się dogadać – wskazał R. Kościk.

Wywołana do odpowiedzi dyrektor OSiR tłumaczyła, że o terminie zlotu motocyklowego dowiedziała się z Facebooka, a do OSiR-u wpływają też inne pisma w sprawie organizacji różnych imprez i jest stosowana tzw. instrukcja kancelaryjna. Odniosła się również do wniosku klubu o zwolnienie z opłat za korzystanie z zalewu.

– Ja uważam, że klub nie powinien być zwolniony z opłat, ponieważ inne organizacje pozarządowe nie są zwalniane, ale decyzja należy do burmistrza – zastrzegła dyrektor Maria Łaskarzewska. – W zeszłym roku po zlocie klub zapłacił OSiR-owi 1.000 zł, a za sam wywóz nieczystości płynnych byłam zmuszona zapłacić 736 zł – dodała szefowa OSiR.

 

Najpierw nie chce widzieć

Ostatecznie uzgodniono, że impreza odbędzie się w innym, niż pierwotnie zakładano, terminie. Prezydent Boxera przekonywał, że klub planuje organizację w Lubsku naprawdę dużego zlotu motocyklowego. Podobny zlot odbywa się w Łagowie i jest organizowany przez klub 96 Nine Six MC Poland, z którym związany jest burmistrz Lubska.

– W Łagowie klub płaci za to duże pieniądze do gminy. Ja chętnie wynajmę Boxerowi miejsce w mieście, ale trzeba zapłacić i żeby to nie było razem z Hellsami (Hells Angels MC), których tutaj nie chcę widzieć, a słyszałem, że tak to ma wyglądać – zastrzegł kategorycznie L. Jurkowski.

 

Można grzecznie? Burmistrz chętnie powita

Wygląda na to, że wypowiedź burmistrza Lubska nie pozostała obojętna motocyklistom z Hells Angels MC. Klub z zasady nie udziela informacji o swoich działaniach, ale można przypuszczać, że słowa Jurkowskiego spotkały się z ich reakcją. Hellsi znani są także z tego, że potrafią w sposób mało parlamentarny przekazać swoje stanowisko.

Jeszcze tego samego wieczoru burmistrz Lubska radykalnie zmienił front i wobec klubu Boxer, i wobec klubu Hells Angels, zamieszczając na portalu społecznościowym taki komunikat:

„Motocyklem z przerwami jeżdżę od 1987 r. Byłem na wielu zlotach i mam wielu przyjaciół z różnych klubów. Dlatego też będę bardzo szczęśliwy, jeśli klub motocyklowy Boxer Lubsko w przyszłym roku zorganizuje taki wielki zlot, gdzie zaprosi tym razem wszystkie kluby. Tak jak powiedziałem chętnie udostępnię Klubowi miejsce w mieście i także bardzo otwarcie powitam członków Hells Angels jeśli tylko wyrażą ochotę przyjazdu. Jeśli Klub Boxer wyrazi chęć mogę także w pewnym zakresie włączyć się w organizację zlotu” – zapewnił L. Jurkowski.

Napisz komentarz »