REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

To wysypisko nas zabija!

Opublikowano 03 listopada 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mówili mieszkańcy gminy Szprotawa i Małomice podczas protestu pod bramą wysypiska odpadów przemysłowych w podszprotawskich Kartowicach.

Na manifestacji (26.10) pod bramami składowiska zjawiło się ponad 200 osób. Zaopatrzeni w maseczki przeciwpyłowe i transparenty „Nie chcemy tego smrodu”, „Stop truciu” i „Stop zabijaniu środowiska i ludzi” żądali zamknięcia składowiska, które negatywnie wpływa na ich zdrowie i środowisko. Do tego smród i liczne pożary, które powstają w wyniku samozapłonów i polewania śmieci odciekami.

 

Wdychają tablicę Mendelejewa

– Chorujemy przez to wysypisko. W dzielnicach najbliżej położonych wysypiska na ulicach widać coraz więcej klepsydr. Umierają ludzie. Nie ma osoby, która nie miałaby jakichś dolegliwości związanych z układem oddechowych, wysypki na skórze, alergii – wyliczała Krystyna Begel. –  Wykryli mi guza na tarczycy, inni chorują na nowotwory płuc, oskrzeli, astmę.

– Moja wnuczka dostała obustronnego zapalenia płuc – mówiła Krystyna Wiktor, mieszkanka dzielnicy Sowiny. – Gdy wiatry przyniosą smród z wysypiska, łzawią mi oczy i piecze w gardle.

– Do tego ból głowy i mdlenie – dodawała jej sąsiadka, Renata Dobosz.

– Nie chcemy tego wysypiska! – mówił stanowczo Karol Kopcza, na proteście z transparentem „Nie chcemy tego smrodu”.

– Czasami uciekamy z podwórka, bo taki jest fetor. Czuć jakieś gazy, całą tablicę Mendelejewa – skarżył się Adam Lachowicz.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 378

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »