REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Mógł ich wysadzić w powietrze

Opublikowano 27 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Dziesięciu mieszkańców ewakuowanych z kamienicy przy ul. Włókniarzy (dawna Pstrowskiego) w Żaganiu. W budynku ulatniał się gaz.

Mieszkańcy wyczuli woń gazu na korytarzu kamienicy w środę, 25 października, ok. godz. 20. Wezwali strażaków.

 – Jeden z lokatorów zauważył, że źródłem jest uszkodzona rura gazowa – mówi st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej. – Ktoś celowo uszkodził instalację. Wyrwał rurę głównego pionu instalacji gazowej, z której wydobywał się gaz ziemny. Bardzo duże stężenie gazu ziemnego zagrażało bezpieczeństwu mieszkańców i samej kamienicy. Aby zapobiec dalszemu nierozprzestrzenienia się gazu na klatkę schodową, jeden z mieszkańców do czasu naszego przyjazdu zatykał dziurę palcem. Całe szczęście, że lokatorzy wyczuli gaz, zanim położyli się spać, bo rano mogliby się już nie obudzić. 

Strażacy, do czasu przyjazdu pracowników gazowni, zabezpieczyli wyciek gazu. Na czas akcji, ewakuowano 10 mieszkańców. Żagańscy policjanci szybko ustalili „dowcipnisia”. 52-letni mężczyzna miał 1,6 promila alkoholu.

 – Mężczyzna pił alkohol ze znajomą w jednym z mieszkań w tym budynku. Do wytrzeźwienia została również zatrzymana kobieta – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań. – Za sprowadzenie niebezpieczeństwa dla życia lub zdrowia wielu osób i mienia w znacznych rozmiarach, grozi kara nawet 8 lat więzienia.

Napisz komentarz »