REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

5 tys. zł za złodzieja!

Opublikowano 27 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Tyle nagrody daje żarski przedsiębiorca za wskazanie złodzieja, który okradł go na ponad 25 tys. zł i spalił mu autolawetę.

O kradzieży samochodu pisaliśmy w poprzednim wydaniu „Regionalnej” w artykule „Laweta w ogniu”. Ktoś ukradł, a następnie podpalił autolawetę w lesie w rejonie podszprotawskich  Siecieborzyc. Policja szuka złodzieja-podpalacza. Tymczasem do redakcji zadzwonił właściciel pojazdu, Dariusz Nocek. Okazało się, że autolaweta została ukradziona podczas włamania do pomieszczenia gospodarczego na terenie posesji w Sieniawie Żarskiej w nocy, 10 października.

– Złodzieje włamali się, wyłamując kłódkę w bramie. Z pomieszczenia ukradli wszystko, co cenne. Elektronarzędzia, wiertarki, szlifierki, sprężarkę, a nawet pieczątki firmy. W ich ręce wpadły również zapasowe kluczyki do mojej autolawety, która stała przed budynkiem – mówi pan Dariusz. –  Podejrzewam, że pozbyli się jej, podpalając w lesie, bo była to laweta dość nietypowa, specjalnie przerabiana, bo do przewozu campingów. Sam fiat ducato wart był ok. 20 tys. zł, nie miał ubezpieczenia od kradzieży. Do tego elektronarzędzia, warte kolejne ok. 5 tys. zł. Chcę pomóc policji w dorwaniu tych złodziei.

Za wskazanie złodzieja, D. Nocek funduje nagrodę w wysokości 5 tys. zł. Na informacje czeka pod nr tel. 691 369 636.

Napisz komentarz »