REKLAMA

Kronika policyjna

Zuchwała kradzież w Tesco

Opublikowano 27 października 2017, autor: bj

Na sprytny pomysł na szybkie wzbogacenie się wpadli dwaj 24-latkowie z Żar.

W czwartkowy (19.10.) wieczór przyszli do żarskiego Tesco. Jeden wziął cztery gry na konsolę PS4, drugi słuchawki. Płacić nie zamierzali. Najpierw do bramek przy wyjściu z hali sprzedaży zbliżył się mężczyzna ze słuchawkami. Rzucił je na ziemię, wzbudzając alarm, co odwróciło na chwilę uwagę ochroniarza. Drugi w tym czasie przeszedł przez linię kas z konsolami. Gdy pracownik ochrony zażądał od niego pokazania paragonu, natychmiast się wycofał, rzucił łup i wziął nogi za pas. Jego kompan też zwiał.

Na miejsce przyjechał patrol policji. Całą akcję zarejestrowały kamery, więc mundurowi mieli rysopis sprawców. Poszukiwania rozpoczęli w okolicy sklepu. Szybko dostrzegli jednego z nich w rejonie pobliskich zabudowań. Po chwili dołączył do niego drugi złodziejaszek. Policjanci podeszli do nich cichaczem. Zatrzasnęli kajdanki na  rękach jednego i popędzili za drugim, który próbował zwiać. Ostatecznie dopadli go i obaj mężczyźni trafili za kratki. Tam zostali przesłuchani.

– Usłyszeli zarzuty kradzieży gier wartych łącznie ponad tysiąc złotych. Za tego typu przestępstwo może grozić nawet do 5 lat pozbawienia wolności – mówi Aneta Berestecka, rzeczniczka żarskiej policji. 

Napisz komentarz »