REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Kocham ludzi

Opublikowano 27 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

O życiu po odejściu męża, historii ich miłości oraz planach na przyszłość opowiada Irena Marciniak, przewodnicząca Rady Seniorów w Żarach.

„Regionalna”: Jak daje sobie pani radę po śmieci męża?

Śmierć Ryszarda była dla mnie ogromnym przeżyciem i traumą. W funkcjonowaniu po jego śmierci pomogła mi rodzina, a szczególnie córka, oraz moja natura osoby aktywnej społecznie. Chciałam się cały czas czuć potrzebna.

Skąd taka potrzeba?

Odnosiłam zawsze wrażenie, że jestem akceptowana i czułam, że kocham ludzi, starałam się przebywać wśród nich. To pozwalało mi odrobinę zapomnieć. Córka Iwona jest lekarzem stomatologiem, więc z racji zawodu potrafi wczuć się w moją sytuację i jest dla mnie ogromnym wsparciem. Pomoc okazały mi również siostry oraz  moje pełnoletnie wnuki, Małgosia i Piotr. Dzięki nim czułam się mocniejsza.

Czego brakuje pani po odejściu Ryszarda?

Jego samego. Bardzo dobrego człowieka. Nasze małżeństwo było niezwykle zgodne i szczęśliwe. Zawsze mnie wspierał. Był spokojny, opanowany, zrównoważony. Ja bardziej spontaniczna, szybka w podejmowaniu decyzji i w działaniu. Brakuje mi jego serdeczności i skromności. Zawsze miał czas dla rodziny, przyjaciół i znajomych. Cieszył się u nich uznaniem i szacunkiem. Cenił szczerość i prawdomówność.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 431

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »