REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Zapomnieli o 20 metrach?

Opublikowano 24 listopada 2017, autor: Norbert Królik

Rozwalony chodnik i dziury w drodze – tak wygląda fragment ul. Zielonogórskiej w Żarach po zakończonym remoncie.

Remont ulicy Zielonogórskiej w Żarach dobiegł końca. Tymczasem okoliczni mieszkańcy alarmują, że urzędnicy źle wyznaczyli miejsce, do którego miał być wykonany. Robotnicy zniknęli już z drogi, ale pozostawili kilkadziesiąt metrów w kiepskim stanie – na wysokości wylotu z ul. Poznańskiej.

– Kto to zaakceptował w urzędzie i pozwolił na pozostawienie tego odcinka ulicy Zielonogórskiej bez remontu? – pytają mieszkańcy.

 

Drugi etap

Urzędnicy tłumaczą, że pozostawiony fragment będzie wyremontowany podczas drugiej części prac, które mają być wykonane w przyszłym roku. Wtedy to ma zostać zmodernizowany odcinek od wylotu z ul. Poznańskiej do ronda przy al. Jana Pawła II.

– Gdzieś trzeba było zakończyć pierwszy etap prac. Projektant uznał, że to będzie najlepsze miejsce i firma wykonująca remont zrobiła wszystko zgodnie z wytycznymi – tłumaczy Patryk Faliński, wiceburmistrz Żar.

 

Dofinansowanie

Warunkiem dalszych prac jest jednak otrzymanie dofinansowania do inwestycji, a to wcale nie jest takie pewne.

– Będziemy się ubiegać o dofinansowanie, ale już teraz mogę powiedzieć, że konkurencja jest duża i nie ma gwarancji, że te pieniądze zdobędziemy – dodaje P. Faliński.

Wiceburmistrz obiecuje jednak, że jeżeli nie dojdzie do II etapu modernizacji ul. Zielonogórskiej, w budżecie miasta znajdą się pieniądze w ramach bieżącego utrzymania dróg na remont pozostawionego 20-metrowego odcinka drogi.

komentarz »
  1. irek 2 grudnia 2017 11:49 - Odpowiedź

    Zaraska Patologia ,niebylo pieniedzy na 20m .drogi..odwolac burmistrza i te cala klike.

Napisz komentarz »