REKLAMA

Wasze sprawy

Czujesz gaz? Dzwoń

Opublikowano 27 października 2017, autor: Justyna Bareła

Do poniedziałku, 30.10., trwa w naszym regionie akcja przewonienia gazu. Ci, którzy mają niesprawną kuchenkę albo grzejnik gazowy, poczują intensywny zapach.

Polska Spółka Gazownictwa sprawdza szczelność instalacji gazowych w naszych domach. Akcja dotyczy Żar oraz gmin Iłowa, Małomice, Jasień, Lubsko, Szprotawa i Wymiarki.

– Akcja przewonienia polega na dodawaniu do gazu ziemnego, który naturalnie jest bezwonny, specjalnej substancji nawaniającej THT w znacznie większym niż na co dzień stężeniu. Ma to służyć zwiększeniu bezpieczeństwa sieci, gdyż nawet przy najmniejszych uszkodzeniach i nieszczelnościach zapach gazu będzie bardzo wyczuwalny – tłumaczy Artur Michniewicz, rzecznik prasowy Polskiej Spółki Gazownictwa. – Jeżeli ktokolwiek ma podejrzenia, że coś jest nie tak z instalacją, powinien zgłosić to do pogotowia gazowego, które przyjedzie i sprawdzi, czy rzeczywiście mamy do czynienia z uchodzeniem, a jeśli tak, to podejmie niezbędne działania – dodaje A. Michniewicz. Gdy wyczujemy gaz z urządzenia, należy je wyłączyć i dzwonić na pogotowie gazowe pod nr 992. 

Napisz komentarz »