REKLAMA

Samorząd

Radni winni, ale nie skazani

Opublikowano 27 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Oskarżeni o wyłudzenie pieniędzy z delegacji żagańscy radni usłyszeli wyrok. Sąd uznał, że są winni, ale sprawę umorzył.

Po ponad dwuletniej sprawie, toczącej się w prokuraturze i sądzie, w piątek, 20 października, w Sądzie Rejonowym w Żarach zapadł wyrok. Radny powiatowy Tomasz Kwarciński oraz radny miejski Grzegorz Kuźniar muszą zapłacić po 1.000 zł na fundusz pomocy pokrzywdzonym oraz pomocy postpenitencjarnej.  Dodatkowo, Kwarciński ma zapłacić 1.500 zł za powołanie pełnomocnika oskarżyciela posiłkowego.

Sędzia nie dał wiary radnym, którzy przekonywali, że nie wiedzieli, jak wypełnić druki delegacji. Przypomnijmy, w lutym 2015 roku Kwarciński i Kuźniar pojechali do Warszawy „załatwiać” połączenia kolejowe dla Żagania. Delegację rozliczyli za jazdę autem, choć śledczy udowodnili, że jechali pociągiem. W ten sposób, zdaniem prokuratury, osiągnęli korzyść majątkową w postaci odpowiednio 603 zł i 665 zł.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 203

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »