REKLAMA

Sport

Ekstraliga wraca do Żar

Opublikowano 27 października 2017, autor: Norbert Królik

Dwa mecze – w sobotę (28.10) o godz 18.30 i w niedzielę (29.10) o godz. 11 – rozegrają unihokeiści UKS Prus Żary w ramach Salming Ekstraligi Unihokeja Mężczyzn. Oba spotkania będzie można obejrzeć w hali przy LO im. Prusa w Żarach. Unihokeiści potrzebują wsparcia kibiców.

Unihokeiści Prusa to jedyna żarska drużyna grająca na najwyższym szczeblu rozgrywek w swojej dyscyplinie. W sobotę i niedzielę rozegrają dwa mecze w Żarach – z UKS Nowa Łódź.

– Zapowiadają się zacięte spotkania, wynik będzie na styku, bo to są dwie równe drużyny – zapowiada Waldemar Malendowicz, trener żarskich unihokeistów.

W tym sezonie żarscy unihokeiści rozegrali cztery wyjazdowe mecze. W Toruniu dwa razy wygrali, a w Babimoście dwa razy polegli.

– Drużyna z Babimostu to obecnie 4. drużyna w Polsce. Jest poza zasięgiem pozostałych w naszej grupie. Nasze mecze z Łodzią rozstrzygną, kto zajmie drugie miejsce w grupie, dlatego potrzebujemy w weekend wsparcia żarskich kibiców – mówi W. Malendowicz. – Unihokej to szybka i kontaktowa gra, w której pada dużo goli i jest wiele sytuacji podbramkowych. To atrakcyjny sport dla kibiców. Czasami przeniesienie gry spod jednej bramki pod drugą trwa kilka sekund – mówi W. Malendowicz.

W unihokeja gra 5 zawodników w polu plus bramkarz, boisko ma 20 na 40 metrów. Zmiany odbywają się według takich samych zasad jak w hokeju na lodzie, czyli każdy zawodnik może być zmieniony wielokrotnie w czasie meczu i w jego dowolnym momencie. Mecz trwa 3 tercje po 20 minut, przy czym liczy się tylko efektywny czas gry.

Można spróbować

– To gra, która rozwija szybkość, wytrzymałość, refleks i koordynację ruchową – zachwala W. Malendowicz i zachęca do przychodzenia na treningi młodzież od 7 klasy szkoły podstawowej. Odbywają się w hali przy LO im. Prusa. – W poniedziałki o godz. 14 mamy treningi w ramach szkolnego SKS, a w środy około godz. 20 trenuje zespół, który gra w ekstralidze. Jeżeli byliby chętni wśród młodszych dzieci, to możemy stworzyć również grupę dla nich – mówi trener Prusa.

Klub dysponuje sprzętem niezbędnym do trenowania unihokeja.

Napisz komentarz »