REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Żołnierz powiesił się w „papierni”

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

44-letni mieszkaniec Żagania popełnił samobójstwo, zaciskając sobie pętlę na szyi w lasku w pobliżu osiedla przy ul. Bema.

O tym, że wyszedł z domu i nie wrócił, powiadomiła policję jego żona w poniedziałek, 16 października.

– Zwłoki zostały znalezione jeszcze tego samego dnia w okolicy ruin fabryki papieru przy ul. Bema  – informuje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań. – Z  racji, że mężczyzna był żołnierzem, sprawę przejęła Żandarmeria Wojskowa.

Ułamek sekundy

Jak ustaliliśmy, 44-latek mieszkał niedaleko ruin fabryki, nazywanej potocznie „papiernią”. Powodem targnięcia się na życie były sprawy osobiste. 44-latek zostawił żonę i dwójkę małoletnich dzieci. Mężczyzna służył na co dzień w 10. Brygadzie Kawalerii Pancernej w Świętoszowie.

– Żołnierz służył w stopniu podoficera w batalionie zmechanizowanym. Czekamy na wyjaśnienia dotyczące okoliczności jego śmierci. Dowództwo 10. Brygady złożyło kondolencje i przekazało wyrazy współczucia żonie i najbliższym – mówi kpt. Katarzyna Sawicka, rzecznik świętoszowskiej brygady.

Tatusiu…

Żona odmówiła komentarza. 

– „To jest ułamek sekundy kiedy nie wiesz kiedy stracisz najważniejszą ci osobę. I zadajesz sobie pytanie dlaczego? Czemu? Tatusiu zawszę będziesz w mojej pamięci bardzo tęsknię za tobą” – napisała na swoim profilu na portalu społecznościowym córka 44-latka.

Napisz komentarz »