REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Orkan zniszczył pomnik? Zgłoś szkodę!

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

– Orkan zniszczył grób mojej matki, ale nikt z cmentarza mnie o tym nie powiadomił! Czy dostanę odszkodowanie, skoro pomnik nie był ubezpieczony? – pyta mieszkaniec Szprotawy.

O tym, że 5 października orkan powalił jedno z drzew na cmentarzu przy ul. Warszawskiej i zniszczył pomnik na grobie jego matki, Mariusz Matczak dowiedział się przez przypadek, od znajomego. 

– Nikt z zarządu cmentarza nie raczył do mnie zadzwonić. To przykre, bo zbliża się Święto Zmarłych i nie chciałbym przyjść ze zniczem i kwiatami na zniszczony grób matki – mówi. – Chciałbym teraz wiedzieć, kto zapłaci za zdewastowanie pomnika, który kosztował kilka tysięcy złotych. Nie był ubezpieczony.

W administracji cmentarza usłyszeliśmy, że pracownik nie miał aktualnego numeru telefonu do pana Mariusza, stąd brak informacji. Za to drzewo, które spadło na nagrobek, szybko zostało uprzątnięte.

 – Cmentarz jest ubezpieczony przez administratora, Zarząd Nieruchomości „Chrobry”. Będziemy robić wszystko, aby ten pan uzyskał odszkodowanie w jak najszybszym czasie. Jest szansa, że roszczenie zostanie uznane, bo szkody wyrządził żywioł, który przeszedł nad całym krajem, a nie jakaś lokalna wichura. Zgłoszenie zostało już wysłane wraz z numerem polisy – zaznacza wiceburmistrz Paweł Chylak.

Napisz komentarz »