REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Smog nad Żarami

Opublikowano 20 października 2017, autor: Norbert Królik

Powietrze w Żarach jest coraz gorsze – tak wskazują wyniki zarówno ze stacji pomiarowej Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska, jak i z czujników umieszczonych w mieście przez Fundację Eko-Lubusz.

Wzrasta zagrożenie wynikające z wysokiego zanieczyszczenia powietrza w Żarach. Coraz częściej zawartość pyłu osiąga poziomy, które mogą być niebezpieczne dla naszego zdrowia, zwłaszcza gdy lubimy spędzać aktywnie czas na powietrzu.

– Czuć w mieście, że tego pyłu jest bardzo dużo. Zauważyłem w ostatnich dniach, że gorzej się oddycha podczas biegania. W czwartek, 19.10.,w Żarach był smog. Lepiej w takiej sytuacji nie wychodzić z domu – mówi Remigiusz Krajniak z Lubuskiego Alarmu Smogowego.

  – Najbardziej zagrożone są dzieci i osoby w starszym wieku. Kiedy dzieci znajdują się pod wpływem zanieczyszczonego powietrza, dwa razy częściej się przeziębiają, a jeśli chorują, to zdecydowanie dłużej niż dzieci z rejonów z czystszym powietrzem – mówi dr n. med. Piotr Dąbrowiecki, prezes Polskiej Federacji Stowarzyszeń Chorych na Astmę, Alergię i Przewlekłą Obturacyjną Chorobę Płuc.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 323

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

komentarz »
  1. mariusz 29 października 2017 14:10 - Odpowiedź

    jak pamietam z kronopolem nikt jeszcze nie wygrał wiec jest jak widac i słychac.Moje dzieci cały czas maja problemy z gardłem i nosem,sterydy które biorą są na chwile,wyjazdy w góry nad morze to tylko odpoczynek od Żar.Kasa się liczy nie ludzie,te sku….ny powinni oddychac tym co leci z komina,wtedy może…by zrozumieli co to smog.Nikt nam nie pomorze i koniec musimy tu życ pozdro dla wszystkich trzymajcie sie narka

Napisz komentarz »