REKLAMA

Wasze sprawy

Potwierdzą lub wykluczą

Opublikowano 20 października 2017, autor: jb

– Gdybym miał stłuczkę z normalnym samochodem, już dawno miałbym naprawione auto. Przez to, że ciężarówki były wojskowe, nie wiem, czy to w ogóle będzie możliwe – mówi Szymon Czerwiński, właściciel auta uszkodzonego przez amerykańskich żołnierzy.

S. Czerwiński jechał swoim fordem mondeo kombi w czwartek, 28.09., ul. Żelazną w kierunku Moczynia. Według jego relacji, za przejściem dla pieszych w okolicy skrzyżowania z ul. Szprotawską z amerykańskiej ciężarówki spadł klin do unieruchamiania kół i uszkodził samochód pana Szymona.

 – Żandarmeria Wojskowa prowadzi czynności wyjaśniające w sprawie o wykroczenie, które potwierdzą lub wykluczą udział wojsk amerykańskich w zdarzeniu – komentuje mjr Artur Karpienko, rzecznik prasowy komendanta głównego żandarmerii.

Dwa tygodnie po zgłoszeniu sprawy, pan Szymon był ponownie przesłuchiwany przez żandarmerię w Żaganiu.

– Dostałem plik dokumentów, które mam wypełnić z opisem sytuacji, dołączyć zdjęcia, rachunek za naprawę lub kosztorys i wysłać do żandarmerii w Warszawie. Boję się robić napraw na swój koszt od razu, żeby potem nie usłyszeć, że nie udało się ustalić sprawcy i nie zostać z długami. Gdyby ktoś widział ten wypadek, proszę o kontakt pod nr tel. 721 152 213 – apeluje S. Czerwiński.

Napisz komentarz »