REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Opłać grób, zanim go zlikwidują

Opublikowano 20 października 2017, autor: Justyna Bareła

Przed Świętem Zmarłych na nieopłaconych grobach pojawią się kartki z upomnieniem. Jeśli mimo tego opłata nie będzie uregulowana, grób zostanie zlikwidowany.

Gdy chowamy bliskich, miejsce na cmentarzu wykupujemy na 20 lat. Potem trzeba je przedłużyć. Kto tego nie zrobi, musi liczyć się z tym, że grób zostanie zlikwidowany. Akcja informacyjna o konieczności opłat na żagańskim cmentarzu ruszy na początku przyszłego tygodnia.

– Będziemy rozkładać kartki z przypomnieniem o opłatach. Miejsca na cmentarzu mamy coraz mniej, więc staramy się tego pilnować. Likwidacji grobów przeprowadziliśmy do tej pory zaledwie kilka. Szczątki przenoszone są wówczas do ossarium – przyznaje Bogdan Fryze, dyrektor Zakładu Gospodarki Mieszkaniowej, który administruje cmentarzem.

– Największy odzew na te kartki mamy zawsze w okolicach święta zmarłych, gdy na cmentarz przychodzi najwięcej ludzi, dlatego 1 listopada będziemy mieli czynne biuro przy cmentarzu w godz. 7:00-16:00 i dodatkowo jeszcze 2 i 3 listopada w godz. 10:00-12:00 – mówi Krystyna Gajewska, która administrator. I dodaje: – Obowiązek przedłużenia w tym roku dotyczy głównie pochówków z 1997 roku. U nas  było ich 230 i jeszcze 20 procent z nich wymaga przedłużenia

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 235

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »