REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Śmierć pod ciężarówką

Opublikowano 20 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

60-letnia kobieta zginęła pod kołami tira.

Danuta Marciniak z Leszna Dolnego wracała rowerem z pracy w sklepie (17.10). Do domu, na przerwę obiadową. Jechała chodnikiem, jak zawsze.

 – Z relacji świadków wynika, że gdy mijał ją tir, nastąpił podmuch i kobieta spadła z roweru, uderzając głową w naczepę – mówi Ryszard Smyk, kierownik żagańskiego pogotowia. – Poniosła śmierć na miejscu.

60-latkę mijał tir renault z naczepą, jadący w kierunku Bolesławca. – Ciężarówką kierował 36-latek, który był trzeźwy. Pobrano mu krew do dalszych badań – dodaje podinsp. Sylwia Woroniec, oficer prasowy KPP Żagań. – Ciało kobiety zostało zabezpieczony do sekcji prokuratorskiej, która być może wykaże, co było przyczyną upadku.

Już nie usłyszy

Mąż pani Danuty, Jan Marciniak,jest zrozpaczony.

-Razem przeżyliśmy w szczęściu 41 lat. Doczekaliśmy się trójki wspaniałych dzieci. Przed nami mogło być jeszcze tyle pięknych lat! – mówi z płaczem. – Gdy tego feralnego dnia wychodziła rano do pracy do sklepu, jak zwykle powiedziała do mnie z uśmiechem: „Daj mi buzi, dziaduś”. Teraz już tego „dziadusia” ani „buzi” nie usłyszę.

Pan Jan podejrzewa, że jego żona mogła zasłabnąć albo się potknąć.

– Zawsze wolała jechać chodnikiem, który we wsi w końcu wybudowano. Czuła się bezpieczniej, bo przez wieś codziennie przejeżdżają setki ciężarówek. Być może było też tak, że zahaczył ją kierowca tira albo strącił ją z roweru podmuch. Te tiry prują przez naszą wieś jak szalone. Choć policja wnioskowała do gminy o postawienie fotoradaru, to władze widziały w tym problem, bo trzeba było sfinansować przyłącze energetyczne – mówi. – We wsi dalej będzie niebezpiecznie.

Napisz komentarz »