REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Po kwiaty na targ

Opublikowano 20 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Żarskie targowisko zamieniło się w kwiaciarnię. Kupimy tu wrzosy, chryzantemy i sztuczne stroiki.

Ceny chryzantem wahają się od 12 zł do 30 zł za doniczkę, w zależności od wielkości i gęstości kwiatów. Wrzosy doniczkowe kosztują od 4,50 zł za sztukę. Na targowisku kupimy też stroiki ze sztucznych kwiatów. Trzeba za nie zapłacić od 20 zł do do nawet 65 zł. Są też pojedyncze sztuczne kwiaty, ceny zaczynają się od 2 zł za sztukę.

Za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 5 zł, za kilogram kapusty kiszonej – 6 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Kilogram cukinii kupimy za 6 zł. Ziemniaki – po 1,20 zł za kg. Fasolka szparagowa to wydatek rzędu 6,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki kosztuje 2 zł. Kilogram orzechów laskowych kupimy za 19 zł, kilogram marchewki – za 2 zł. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju. Kolba kukurydzy kosztuje 1 zł. Pomidory malinowe – 6,50 zł za kg, a krakowskie – 4,50 zł za kg.

– Na rynku jest taniej niż w markecie – mówią zgodnie Janina i Genowefa z Żar. – Towaru można dotknąć, sprawdzić jego jakość. Zdecydowanie lepiej robić zakupy tutaj. Wszystko jest dużo lepszej jakości. Na Wszystkich Świętych też już jesteśmy przygotowane. Kwiaty i znicze kupiłyśmy zawczasu. – dodają zgodnie żaranki.

Napisz komentarz »