REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Przedszkole później

Opublikowano 13 października 2017, autor: Justyna Bareła

Choć prace miały rozpocząć się w tym roku, nadal nie ma chętnych, by wybudować nowe przedszkole przy ul. Żagańskiej w Iłowej.

Umowę na dofinansowanie budowy przedszkola burmistrz podpisał z Urzędem Marszałkowskim w czerwcu.

– W przetargu zgłosiła się jedna firma, która zaproponowała stawkę 5,5 mln zł, a my mamy tylko 3,5 mln, z czego 2,9 mln to dofinansowanie. Nie jesteśmy w stanie dołożyć brakującej sumy. Dlatego przetarg unieważniliśmy – tłumaczy burmistrz Paweł Lichtański. Teraz trwają prace nad przygotowaniem kolejnego. – Poprosiliśmy Urząd Marszałkowski o zgodę na budowę technologią prefabrykowaną, co pozwoli wykonawcy na szybsze postawienie budynku – mówi P. Lichtański.

By nie stracić unijnej dotacji, przedszkole musi zostać oddane do użytku w przyszłym roku. Choć pierwotnie zakładano termin zakończenia prac na czerwiec, na pewno się on wydłuży.

– Zakładamy, że budynek powinien powstać do wakacji, ale realnie patrząc, dzieci do nowego przedszkola pójdą najprawdopodobniej od stycznia 2019 roku. Każdy wcześniejszy termin będzie dla nas korzystny – ocenia burmistrz.

Obecne przedszkole przy ul. Żagańskiej zostanie wyburzone, a w jego miejsce ma powstać parterowy budynek o pow. 950-1000 mkw. Do tego czasu przedszkolaki na zajęcia chodzić będą do dawnego budynku podstawówki przy ul. Kolejowej.

Napisz komentarz »