REKLAMA

Gospodarka

Prezes przypiera wójta do muru

Opublikowano 13 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Mieszkańców Żagania i gminy Żary czekają podwyżki cen za wodę i ścieki. W przypadku wsi ceny mogą pójść w górę nawet o 120 procent.

Optymistyczny scenariusz zakłada, że od nowego roku stawki wzrosną o 3 procent – o 15 groszy za metr sześcienny wody i 25 gorszy za metr sześcienny ścieków. Obecnie opłaty wynoszą 4,69 zł i 8,55 zł, są jednakowe dla mieszkańców Żagania i podżagańskich wsi.

Ale pod uwagę brany jest też gorszy scenariusz.

– Prawie 90 procent wpływów spółki pochodzi od mieszkańców miasta, których interesów musimy bronić. Można powiedzieć, że miejskie gospodarstwa utrzymują wieś, tymczasem gmina narzuciła spółce maksymalny wymiar podatków, czyli ok. 800 tys. zł rocznie – żali się Andrzej Pilimon, prezes spółki Żagańskie Wodociągi i Kanalizacje. I zapowiada: – Jeśli wójt gminy Żagań nie zwolni nas z podatku od nieruchomości, podwyżki w przypadku wsi mogą wynieść nawet 120 procent. Mieszkańcy wsi musieliby zapłacić łącznie za kubik wody i ścieków 29,61 zł, czyli ponad dwukrotnie więcej niż obecnie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 394

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »