REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Gdzie jest Tomasz?

Opublikowano 13 października 2017, autor: mk

W sobotę pojechał na ryby. Do tej pory nie wrócił. Szukają go policjanci, strażacy, płetwonurkowie i służba rybacka.

Tomasz Przygocki (42 l.) z Jasienia pojechał na ryby w sobotę, 7 października, po pracy do Starego Raduszca (powiat Krosno Odrzańskie). Miał spędzić tam noc. Do tej pory nie wrócił do domu. Zaginął. Jego auto również.

– Świetnie znam Tomka – mówi Radosław Kalinowski, właściciel sklepu wędkarskiego z Żar. – Jest bardzo doświadczonym wędkarzem. Często robił u mnie zakupy. Z tego, co wiem, to często tam wędkował i to nie było dla niego obce miejsce. To, co się stało, jest naprawdę przykre. Bo nawet jeśli doszło do nieszczęśliwego wypadku, to gdzie jest auto Tomka? – zastania się R. Kalinowski.

Niebezpieczne miejsce

Stary Raduszec leży przy ujściu Bobru do Odry. To bardzo popularny teren wśród wędkarzy.

– Nie znam osobiście zaginionego, ale wiem, że rzeka w rejonie Raduszyc jest bardzo niebezpieczna – mówi Eugeniusz Zankowicz, prezes koła wędkarskiego nr 1 w Lubsku. – W tym miejscu rzeka ma bardzo silny nurt. Są tam też bardzo głębokie dziury. Kiedy z elektrowni jest puszczana woda, nurt jest jeszcze silniejszy i bardzo niebezpieczny – mówi wędkarz.

Wciąż szukają

Tomasza Przygockiego szukają policjanci z Krosna Odrzańskiego.

– Poszukiwania trwają od wtorku – mówi asp. szt. Justyna Kulka, rzecznik prasowa krośnieńskiej policji. – Akcja jest koordynowana przez policję, ale biorą w niej udział inne służby. Płetwonurkowie przeszukali koryto rzeki w rejonie miejsca, w którym obozował zaginiony. Rzekę patroluje też służba rybacka. Także strażacy przeszukują teren. W akcji bierze udział około 30 osób. Niestety do tej pory (12.10. – przyt. red.) nie ma pozytywnego rezultatu. Obecnie przeczesujemy dorzecze Odry w kierunku Połęcka, a także okoliczne lasy. Poszukujemy też samochodu zaginionego, dlatego w nasze działania zaangażowane są służby mundurowe z ościennych powiatów – mówi rzeczniczka.

Osoby posiadające jakąkolwiek wiedzę, która może się przyczynić do odnalezienia Tomasza Przygockiego, powinny skontaktować się z policją w Krośnie Odrzańskim pod numerem telefonu: 068 383 31 11 lub 997.

Napisz komentarz »