REKLAMA

Sport

Promień kontra Unia

Opublikowano 13 października 2017, autor: Norbert Królik

Już w sobotę (14.10) na stadionie przy ul. Zwycięzców odbędą się derby Żar. Faworytem jest Promień, ale Unia Kunice łatwo skóry na pewno nie sprzeda. Na kibiców obu drużyn mają czekać emocje, dobra pogoda i catering. Początek meczu o godz. 15.30.

Po 10 kolejkach Promień jest 4. w tabeli klasy okręgowej. Unia zajmuje 13. miejsce. Do tej pory klub z ulicy Zwycięzców na swoim stadionie przegrał tylko raz. Unia na wyjazdach nie zdobyła nawet punktu. Derby rządzą się jednak swoimi prawami.

– Promień jest faworytem. Oni muszą wygrać, a my możemy. Każdy inny wynik niż zwycięstwo Promienia będzie niespodzianką. – mówi Rafał Ciesielski, prezes Unii Kunice.

Unia zagra w najsilniejszym składzie. Na derby do składu wróci Denis Matuszewski, który nie grał z Deltą Sieniawa Żarska z powodu choroby. Pozostali zawodnicy również nie narzekają na  urazy.

– Nie mamy większych obaw przed meczem. Wiadomo, że w Promieniu Piechu (Dariusz Piechowiak – przyp. red.) robi dobrą robotę. Słyszałem, że jest tam również szybki Brazylijczyk. My mamy młody skład. W drużynie jest 6 zawodników, którzy nie mają 18 lat. W tej rundzie chcemy głównie uczyć się i zbierać doświadczenie. Cieszymy się z każdego zdobytego punktu – dodaje R. Ciesielski.

Pewni swego

W Promieniu przed meczem panują dobre nastroje. Wszyscy zawodnicy są zdrowi i pozostają do dyspozycji trenera.

 – Szanujemy zespół z Kunic. Grają tam tacy zawodnicy jak panowie Sitarek, Matuszewski czy Ciesielski, którzy mają duże doświadczenie, jak i młodzi, którzy potrafią być nieprzewidywalni i zagrać świetny mecz – mówi Henryk Krzemiński, prezes Promienia Żary.

Władze klubu są przekonane o sile zespołu.

– Derby rządzą się swoimi prawami, ale my mamy teraz dobrą passę. Wygraliśmy kilka ostatnich meczów i chcemy wygrać również w sobotę – dodaje H. Krzemiński.

Mecz rozpocznie się w o godz. 15.30 na stadionie przy ul. Zwycięzców.

– Zapraszam wszystkich kibiców Promienia, jak i Unii. Liczymy na rodzinną, przyjazną atmosferę, podobnie jak w poprzednim sezonie. Na stadionie chcemy zorganizować catering. Pogoda też ma dopisać – mówi prezes Promienia.

Na wsparcie kibiców liczą również piłkarze Unii.

– Zapraszam naszych kibiców, żeby nas wspierali. Potrzebujemy tego nie tylko wtedy, gdy wygrywamy, ale zwłaszcza wtedy, gdy nie idzie – dodaje R. Ciesielski.

Napisz komentarz »