REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Idziemy na rekord

Opublikowano 13 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

W Żarach od początku roku do 10 października na świat przyszło 782 dzieci. – Idziemy na rekord – cieszy się położona oddziałowa Szpitala na Wyspie.

Na żarskiej porodówce mają ręce pełne roboty. We wrześniu padł tam rekord urodzin. Przez jeden miesiąc przybyło nam dokładnie 106 nowych mieszkańców. Październik też się dobrze zapowiada. Tylko przez pierwsze 10 dni, na świat przyszło ponad 30 dzieci.

– To był bardzo dobry miesiąc – wspomina wrzesień Danuta Majorek-Otocka, położona oddziałowa Szpitala na Wyspie w Żarach. – Zazwyczaj mamy około 80-90 porodów. Więc te 106 robi wrażenie. W tym roku, do 10 października, przyszło już u nas na świat 782 dzieci. Rok 2016 zamknęliśmy 1 tys. urodzin. Więc w tym faktycznie idziemy na rekord – cieszy się położna.

Anna Wilk urodziła w poniedziałek (9.10.) swoje drugie dziecko, córeczkę Zosię, która była 780 noworodkiem w tym roku w Żarach.

– Zdecydowaliśmy się z mężem na drugie dziecko, ponieważ nasz starszy syn Adrianek ma już 8 lat, jest odchowany i będzie nam łatwiej zająć się małą. Syn bardzo się ucieszył, że będzie starszym bratem – przyznaje pani Anna. – Na naszą decyzję nie miało wpływu 500+.

Małgorzata Śleszyńska we wtorek, 10.10., oczekiwała na narodziny swojego drugiego dziecka – córeczki Igi.

– Uważam, że 500+ mogło mieć wpływ na wzrost urodzin, choć dla mnie to nie był powód – mówi pani Małgorzata.

We wtorkowy poranek na świat przyszło trzecie dziecko pani Anny z Żar.

– To krzywdzące i jest mi przykro, gdy ludzie mówią, że jak ktoś ma więcej niż jedno dziecko dla 500+. Uważam, że takie opinie mogą przynieść odwrotny efekt, bo młode dziewczyny będą się wstydziły rodzić – mówi mama małego Bartusia, który jest 781 noworodkiem, który urodził się w tym roku w Szpitalu na Wyspie.

Napisz komentarz »