REKLAMA

Sport

Lepsi od Legii!

Opublikowano 13 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Znakomicie spisali się młodzi piłkarze z Żagania, zajmując drugie miejsce w mocno obsadzonym turnieju piłkarskim w Ostrowie Wlkp.

Turniej im. Jerzego Kryjoma zgromadził ponad 170 młodych piłkarzy. Rywalizację 14 drużyn z Polski, Rosji, Niemiec i Ukrainy wygrała ekipa FC Germania Egestorf. W nagrodę za drugie miejsce reprezentacja Football Academy z Żagania zgarnęła okazały puchar.

 – Gra całej drużyny była na bardzo wysokim poziomie o czym świadczy końcowy rezultat i pozostawienie za sobą takich akademii piłkarskich jak Lech Poznań, Pogoń Szczecin, Widzew Łódź, Jagiellonia Białystok czy Legia Warszawa – mówi z dumą Damian Sawczuk, menedżer Football Academy Żagań.

W żagańskiej Akademii gra Piotr Kozłowski, który ma ogromny talent. Znalazł uznanie w oczach trenerów kadry Polski do lat 10, Grzegorza Kmiecika i Sebastiana Łokaja i otrzymał powołanie na jesienne zgrupowanie reprezentacji Polski we Wronkach.

 – Piotrek występuje u nas od trzech lat, czyli od samego początku – dodaje D. Sawczak. – Strzela mnóstwo bramek, chociaż w kadrze Polski trenerzy wolą go ustawiać na prawej obronie.

Idolem Piotrka, na co dzień ucznia SP nr 1 w Żaganiu, jest Leo Messi.

Napisz komentarz »