REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Łezka się w oku zakręciła

Opublikowano 06 października 2017, autor: bj

Na emeryturę przeszła kierowniczka wydziału ksiąg wieczystych w żarskim sądzie, Zofia Ostrowska.

Przed ponad 40 laty, natychmiast po ukończeniu technikum ekonomicznego, poszła zapytać o pracę do państwowego biura notarialnego w żarskich Kunicach.

– Od razu kazali mi usiąść za biurkiem. Następnego dnia podpisałam umowę o pracę – mówi Zofia Ostrowska, kierowniczka wydziału ksiąg wieczystych w Sądzie Rejonowym w Żarach, która właśnie (27.09.) przeszła na zasłużoną emeryturę.Tak rozpoczęła swoją drogę zawodową w jedynym w życiu miejscu pracy.

– Choć oczywiście kilka przeprowadzek było – śmieje się pani Zofia. Najpierw na ul. Podwale, potem Górnośląską, Długosza i Spokojną. – A potem na chwilę znów na Długosza. Wtedy, gdy wybuchł pamiętny pożar sądu – wylicza.

Potem wraz z sądem znowu trafiła na Spokojną. – Sporo tych zawirowań, ale jedno było zawsze takie samo – życzliwość i serdeczność ludzi. Nie tylko koleżanek i kolegów z sądu, ale również z różnych urzędów, z którymi na co dzień jako kierowniczka wydziału ksiąg wieczystych współpracowałam – zapewnia Z. Ostrowska.

Dwa jubileusze

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 191

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »