REKLAMA

Praca

Dofinansują i wyszkolą

Opublikowano 06 października 2017, autor: Justyna Bareła

Staże, pieniądze na własną firmę i szkolenia. Sprawdź, na co są jeszcze pieniądze w Urzędach Pracy.

– 40 osób może skorzystać z dotacji na założenie własnej firmy (maksymalnie 16 tys. zł), tyle samo osób możemy wysłać też na staż.Na prace interwencyjne skierować możemy jeszcze 31 osób. – wymienia Żaneta Wójcicka, kierownik Centrum Aktywizacji Zatrudnienia PUP w Żarach.

16 tys. zł refundacji może dostać pracodawca, który specjalnie wyposaży miejsce pracy dla nowej osoby, w pośredniaku zostało pieniędzy dla 7 osób.

Osoby do 30 roku życia mogą starać się o dofinansowanie szkoleń, pod warunkiem, że znajdą firmę, która po konkretnym szkoleniu je zatrudni. Skorzystać może jeszcze pięć osób.

Na działalność

W powiecie żagańskim najwięcej, bo 68 osób, może być skierowanych na staż.

– Cały czas mamy też pieniądze dla 40 osób do 30 roku życia, którzy mogą mieć umowę na dwa lata. W pierwszym roku koszt i utrzymania opłaca PUP, a w drugim  pracodawca – mówi Halina  Janowska, kierownik Działu Promocji Zatrudnienia PUP w Żaganiu. W PUP są pieniądze także dla 39 osób na prace interwencyjne, łącznie 27 osób może składać wniosek o dofinansowanie założenia działalności gospodarczej (maksymalnie można starać się o 20 tys. zł). Na roboty publiczne skierowanie dostać może 15 osób. Są także pieniądze na szkolenia dla pracodawców i ich pracowników.

Napisz komentarz »