REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Lewe fajki za 3,5 mln zł

Opublikowano 06 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Tytoń o wartości blisko 3,5 mln zł w trzech gospodarstwach w podżagańskich wsiach, Bożnowie, Jeleninie i Dzietrzychowicach.

Na trzy linie do produkcji krajanki tytoniowej strażnicy graniczni z Tuplic natrafili podczas przeszukania pomieszczeń gospodarczych (28.09).

– Nielegalną wytwórnię tytoniu mieszkańcy prowadzili na terenie gospodarstw – mówi ppłk Lesław Siwka, komendant Straży Granicznej w Tuplicach. – Na miejscu zatrzymaliśmy 5 mężczyzn i kobietę. Podejrzani w wieku 22 – 43 lat zostali już przesłuchani. Po wnętrzach i zabezpieczonych dowodach przestępstwa można sądzić, że ten nielegalny proceder trwał od dłuższego czasu.

W pomieszczeniach gospodarczych ujawniono krajankę, susz tytoniowy oraz maszyny służące do produkcji. Wartość zatrzymanego towaru oszacowano na 3,5 mln zł. W jednym z pomieszczeń funkcjonariusze zastali trzy osoby podczas cięcia liści tytoniu. Zabezpieczyli też busa, świeżo załadowanego krajanką tytoniową.

– Straty budżetu państwa z tytułu niezapłaconego podatku wyniosły prawie 4 mln zł – dodaje komendant.

Zgodnie z przepisami kodeksu karnego-skarbowego, za posiadanie i handel tytoniem bez polskich znaków akcyzy skarbowej, zatrzymanym grozi kara grzywny lub pozbawienia wolności nawet do trzech lat.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 96

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »