REKLAMA

Wasze sprawy

To już ostatnie grzyby!

Opublikowano 06 października 2017, autor: Michalina Kozarowicz

Kończy się wysyp grzybów. Spóźnialscy zdążą je jeszcze kupić, ale to już ostatni dzwonek!

Podgrzybki, kanie, opieńki i prawdziwki kupimy na żarskim targowisku w cenie od 6 zł do 20 zł w zależności od wielkości pojemnika. Na targowisku nie ma już kurek. Jak mówią sprzedawcy, to ostatnie dni grzybobrania.

Pomidory malinowe kosztują 6,50 zł za kilogram, a krakowskie – 4,50 zł. Ziemniaki kupimy po 1,20 zł za kg. Fasolka szparagowa to wydatek rzędu 6,50 zł za kg. Pęczek rzodkiewki kosztuje 2 zł. Kilogram marchewki kupimy na żarskim targowisku za 2 zł, za kg selera i pietruszki trzeba zapłacić po 5 zł. Śliwki są w cenie od 7 zł do 7,50 zł za kg. Za rzepę trzeba dać 7,50 zł za kg. Jabłka możemy kupić już od 2,90 zł do 3,50 zł, w zależności od rodzaju. Kolba kukurydzy kosztuje 1 zł. Wrzosy doniczkowe kosztują od 4,50 zł za sztukę.

– Na targowisko przyszłam po jajka i świeże owoce – mówi Ewa Jaskiewicz z Żar. – Jajka kupuję zawsze na targowisku, mam do nich większe zaufanie niż do tych ze sklepu. Do warzyw też. Marchewka nie jest tak równa jak marketowa, jest ubrudzona ziemią, ale tak powinny wyglądać dobre warzywa. Do marketów chodzę tylko po egzotyczne owoce – mówi pani Ewa

Napisz komentarz »