REKLAMA

Kultura, Oświata

Uczą zawodów już 65 lat

Opublikowano 06 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Uczniowie i absolwenci szprotawskiego Zespołu Szkół Zawodowych świętowali jego 65-lecie.

Podczas piątkowej (29 września) akademii w Szprotawskim Domu Kultury uczniowie zaprezentowali historię szkoły w pigułce oraz zabawny filmik, zachęcający do nauki w ZSZ. Nie zabrakło absolwentów i byłych nauczycieli.

– Naukę w szprotawskiej zawodówce będę wspominał jako jeden z najpiękniejszych okresów w moim życiu – przyznał Marcin Bojski, absolwent z 2007 roku. – Kształciłem się w kierunku gastronomicznym. Nauczyciele stawiali nacisk na umiejętności praktyczne.

Absolwentem ZSZ jest też Andrzej Kajfasz, lider łemkowskiego zespołu „Nadija”i mieszkaniec Leszna Górnego, który podczas piątkowej akademii zaśpiewał kilka utworów. Zaznaczył, że ze szkoły wyniósł solidne wykształcenie, bo nauczyciele byli bardzo wymagający.  

– Moim nauczycielem był Paweł Chylak, obecny wiceburmistrz. Był taką kosą, że pół klasy na koniec roku miało najniższą ocenę – opowiadał z uśmiechem na scenie. – Macie szczęście, że nie uczy już w szkole.

Po akademii był czas na mały bankiet. W szkolnej auli absolwenci mogli posmakować potraw przygotowanych przez uczniów ZSZ.

Napisz komentarz »