REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Razem od pół wieku

Opublikowano 06 października 2017, autor: Piotr Piotrowski

Trzynaście par z Żagania zostało uhonorowanych przez prezydenta RP za to, że przeżyli w małżeństwie pół wieku i więcej.

W sobotę, 30 września, medale „za długoletnie pożycie małżeńskie”, w imieniu prezydenta RP, w wręczył im Jan Mazur, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego.

Jubileusze małżeńskie obchodzili: Rozalia i Stefan Dugiel (58 lat razem), Elżbieta i Henryk Hodowany (51 lat), Danuta i Bolesław Jankowscy (50 lat), Marianna i Hieronim Karolewscy (55 lat), Janina i Roman Kulesza (60 lat), Jadwiga i Stanisław Licznarowscy (50 lat), Czesława i Stanisław Motak (50 lat), Daniela i Bronisław Myszka (50 lat), Wanda i Bolesław Semkło (50 lat), Wiesława i Józef Siekierka (60 lat) , Gertruda i Kazimierz Strehlau (55 lat), Halina i Stanisław Suszycki (50 lat) oraz Krystyna i Władysław Szłuka (50 lat).

Maria i Hieronim Karolewscy poznali się 55 lat temu. – Mój przystojniak wyrwał mnie na przyjęciu u koleżanki. Służył w jednostce wojskowej, stąd po ślubie zamieszkaliśmy w Żaganiu – mówi M. Karolewska. – Ja pracowałam w Powszechnej Spółdzielni Spożywców, potem byłam kierowniczką w Wojewódzkim Przedsiębiorstwie Handlu Wewnętrznego.

Karolewcy doczekali się dwóch synów, czterech wnucząt i jednej prawnuczki – Martynki.

Stanisław Suszycki bardzo szybko poprosił o rękę swoją wybrankę, Halinę. Pobrali się pół roku po poznaniu. – Trochę mnie oszukała, bo gdy ją poznałem, była brunetką.  Zmieniła kolor na blond – mówi pan Stanisław. Mnie w mężu podobało się to, że jest oazą spokoju, nie mówi za dużo – zdradza pani Halina. Suszycki pracował w PGR, jego żona – w Żagańskich Zakładach Przemysłu Wełnianego. Mają dwójkę dzieci i trzech wnuków, czekają na pierwszego prawnuka.

Napisz komentarz »