REKLAMA

Sport

Szale się wyrównały

Opublikowano 06 października 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Pierwsza część B-klasowego spotkania przebiegała pod dyktando gospodarza – Sparty Grabik, ale potem Budowlani II Lubsko odrobili straty, doprowadzając do remisu 2:2.

Na samym początku sobotniego (30.09.) meczu doszło do nieprzyjemnej sytuacji, bowiem Bartek Plamowski z Budowalnych został trafiony w kostkę kamieniem przyczepionym do szarfy, która poleciała z trybun i kontuzjowany musiał opuścić boisko. W jego miejsce na murawie pojawił się Mateusz Iwanowski. Już w 3. min spotkania Przemysław Flaga, po dośrodkowaniu Filipa Żółtańskiego, zdobył pierwszego gola dla gospodarzy. Ten sam zawodnik 7 min później podwyższył prowadzenie dla Sparty. Skuteczną asystą popisał się Mariusz Kościesza. Wszystko wskazywało na to, że Spartanie kontrolują mecz, ale Budowlani nie chcieli oddać tanio skóry. Bartek Łapa w 32. min popisał się celnym strzałem w światło bramki. W 45. min gola do szatni po dośrodkowaniu Łapy strzelił M. Iwanowski. Tym samym pierwsza część meczu zakończyła się remisem 2:2.

W drugiej połowie żadnej z drużyn nie udało się pokonać bramkarza.

– To był najsłabszy mecz, odkąd  jestem trenerem – mówi Piotr Makowski, trener Sparty. – Brakowało skuteczności, za to popełnialiśmy proste błędy w podaniach i odbiorze.

Radości z remisu nie krył Stanisław Sadowski, trener Budowlanych II.

– Ciężki mecz, zwłaszcza że brakował nam w składzie trzech podstawowych zawodników, dlatego remis bardzo nas cieszy – zapewnił Sadowski.

Napisz komentarz »