REKLAMA

Sport

Stal, obudzić się!

Opublikowano 06 października 2017, autor: Norbert Królik

Stal Jasień przegrała na własnym stadionie 1:3 z Błękitnymi Ołobok i pozostaje jedyną drużyną w klasie okręgowej bez zwycięstwa.

– Co wy robicie, obudzić się – krzyczeli kibice Stali Jasień podczas niedzielnego (1.10.) meczu na stadionie przy ul. Żarskiej w Jasieniu. Na nic to się zdało. Ich drużyna przegrała szósty mecz w sezonie i z 3 punktami zajmuje przedostatnie miejsce w tabeli.

Chcą zwycięstwa

Przed meczem kibice Stali liczyli na pierwsze zwycięstwo drużyny w sezonie.

– Będzie 2:1 dla Stali – przekonywał Adam Żurawiński, porządkowy na stadionie, który wita kibiców, kasując 4 zł za bilet. Jego marzenia zweryfikowało boisko. 

Pierwsza, niezbyt ciekawa połowa meczu przebiegała pod dyktando piłkarzy z Ołoboku. Stalowcy ograniczali się do wybijania piłek sprzed własnego pola karnego i wyprowadzania kontr. Brakowało jednak dokładności, dlatego nie przynosiły one realnego zagrożenia pod bramką Błękitnych.

– Nie ma celnego podania, chyba brakuje treningu, bo zawodnicy nie są zgrani – komentował Kazimierz Rosiek, kibic i były zawodnik Stali Jasień.

– Ołobok jest lepszy, to widać. Zabrakło wzmocnień po awansie do klasy okręgowej. Potrzeba 2-3 zawodników, którzy zorganizują grę w środku boiska – dodawał Jerzy Mużyłowski z Jasienia.

Ustrzelił hat-tricka

Katem Stali okazał się Robert Brejdak, który strzelił wszystkie trzy bramki dla Błękitnych Ołobok. Pierwszą w 31. mi, a kolejne – w 64. i 91. min.

Jedynego gola dla Stali zdobył w 58. min jej kapitan Bartłomiej Toczaniuk.

– Trzeba walczyć. Stal jest w bardzo trudnej sytuacji i właśnie teraz piłkarze najbardziej potrzebują wsparcia kibiców – uważa ks. Szymon Kluj, pracujący w parafii w Jasieniu.

Kolejny mecz Stal Jasień zagra na wyjeździe z Amatorem Bobrowniki. O pierwsze zwycięstwo będzie jednak bardzo trudno, bo Amator do tej pory wszystkie mecze na swoim stadionie wygrał i razem z Cariną Gubin przewodzi w ligowej tabeli. W Jasieniu piłkarze Stali zagrają 14 października z Koroną Wschowa. Będzie to mecz dwóch obecnie najsłabszych drużyn w lidze.

Napisz komentarz »