REKLAMA

Aktualności, Komunikacja, Wasze sprawy

Partanina na Okrzei

Opublikowano 29 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Tego nie da się ogarnąć! Stanisław Dzierybko nie może zrozumieć, dlaczego podczas remontu ul. Okrzei w Żarach zburzono poniemiecką sieć odprowadzającą deszczówkę, a teraz cała woda idzie do ogrodów!

Pan Stanisław jest przekonany, że teraz woda będzie wybijać na ulicę i podmywać drogę, bo firma nie podłącza do burzówki rynien od strony podwórka, a jedynie od ulicy, a dachy na Okrzei są dwuspadowe.

– Nawet jak nie pada, to woda cały czas wybija – mówi S. Dzierybko. – W ubiegły weekend wybijała na 20-30 cm i podmywała drogę. W nowej instalacji jest już mnóstwo mułu, bo pokazywali mi pracownicy.

Opowiada głupoty

Mężczyzna zapytał się firmy, czy nie mogliby podłączyć rynien także na podwórkach.

– Powiedzieli mi, że robią zgodnie z planem – mówi S. Dzierybko. – A jak czytałem te brednie, które opowiada pan Fularski, że zwężenie drogi powoduje zwiększenie bezpieczeństwa, to niech on to sobie opowiada potomnym, a nie za moje pieniądze wygaduje takie głupstwa! Tu będą jeździć autobusy i właśnie zwężenie spowoduje zwiększenie zagrożenia. No i do tego ta woda, ona będzie podmywać drogę i w końcu się zapadnie. A nasze ogrody będą zalane.

Ratusz odpowiada

Zapytaliśmy w Urzędzie Miasta, co z tym remontem.

– Przy okazji tej inwestycji umożliwiamy odpływ wód zlokalizowanych tylko przy ulicy do granicy działki – mówi Rafał Fularski, naczelnik wydziału infrastruktury w Ratuszu. – Wewnątrz, na podwórko, nie możemy wejść z pracami, bo to jest własność prywatna.  A woda, póki co, nie może spływać, bo to jest jeszcze nieskończone – mówi  urzędnik. – Niemcy budowali burzówkę i kanalizację razem w jednym. To, co teraz zrobią mieszkańcy, musi być zgodne z przepisami i na własną rękę muszą się podłączyć do tego, co im przygotujemy.

Poczekamy, sprawdzimy.

 Przypomnijmy, że przebudowa miała zakończyć się po wakacjach, ale nowy termin to koniec listopada. Okrzei za 4 mln 376 tys. zł od początku kwietnia remontuje firma Infrakom z Kościana.

komentarz »
  1. polak 6 października 2017 17:41 - Odpowiedź

    Ratusz to nie ma pojecia wogole co sie na tej budowie dzieje.Pracownicy sami mowia ze maja ubaw jak sie pojawiaja urzedasy.Kierownik opowiada im jakas legende i wiadomo ze to bajdy a ci kiwaja glowami jakby rozumieli co sie do nich wygaduje…

Napisz komentarz »