REKLAMA

Samorząd

Walczą o podwyżki

Opublikowano 29 września 2017, autor: bj

Chcieli mieć pensje wyższe o 400zł-600zł. Dostaną 150 zł. I dopiero od nowego roku.

O 20 proc. podwyżki (do płacy podstawowej) poprosili starostę żarskiego pracownicy Domu Pomocy Społecznej w Miłowicach. Dostaną po 150 zł. Na wyższe pensje będą musieli poczekać.

– Podwyżki mamy co roku, ale są one bardzo małe i właściwie nieodczuwalne. Zupełnie nieprzystające do rzeczywistości. Najpierw zwracaliśmy się do naszej pani dyrektor, Barbary Litewki – tłumaczy Justyna Kmiecik, przewodnicząca komisji zakładowej Federacji Związków Zawodowych Pracowników Ochrony Zdrowia i Pomocy Społecznej. W DPS pracuje na stanowisku starszego opiekuna.

Jest skromnie

Okazało się, że w budżecie DPS-u pieniędzy na wzrost wynagrodzeń nie ma. A nawet są dziury na wydatki związane z wynagrodzeniami wypłacanymi na dotychczasowym poziomie.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 370

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »