REKLAMA

Gospodarka, Komunikacja

Nie wyrabiają się

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Część z zaplanowanych remontów chodników i ulic w Żaganiu nie zostanie wykonana w tym roku. Urzędnicy winę zwalają na brak chętnych firm budowlanych i rosnące stawki za usługi.

Nie uda się wykonać m.in. wartej ok. 400 tys. zł przebudowy ul. Sosnowej. Miała tam powstać nowa, szersza nawierzchnia i miejsca parkingowe. Małgorzata Szymańska-Dereń, naczelnik wydziału inwestycji, winę zwala na firmę projektową, która nie wywiązała się z zadania.

Przedłuży się również termin wykonania naprawy nawierzchni na ul. Pomorskiej. Urzędnicy obiecywali zakończenie remontu w lipcu. 

 – Chcemy, aby remont nawierzchni wykonała ta sama firma, która zrobiła chodnik – mówi naczelniczka. – Robimy wszystko, aby do grudnia tego roku udało się to zrealizować.

Na remonty swoich ulic i chodników czekają mieszkańcy ul. X-lecia, Okrzei, Konopnickiej, Libelta czy Nadbobrza.

– Jest problem z wykonawcami. Koszty inwestycji pozwalają nam ominąć procedurę przetargową, dlatego dzwonimy do wielu firm – mówi. – Problem w tym, że część nam odmawia. Inne oferują usługi, ale za dużo wyższe stawki, niż wstępnie planowaliśmy. Podrożały materiały budowlane i inne koszty usług. Dlatego w wielu przypadkach ratujemy się miejską spółką, Miejskim Przedsiębiorstwem Oczyszczania i Robót Drogowych.

MPOiRD do końca listopada ma wykonać remont chodników na ul. Libelta oraz X-lecia, na skarpie w rejonie ul. Bema, a także parking przy ul. Klonowej.

Napisz komentarz »