REKLAMA

Aktualności, Wasze sprawy

Bierzcie się za piratów i wandali!

Opublikowano 29 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Prosili policjantów seniorzy z Żagania. Narzekali na brawurę kierowców i dewastację pałacowego parku.

Z seniorami spotkał się (25.09.) komendant insp. Artur Kamiński. Poinstruował mieszkańców, jak nie dać się oszukać „na wnuczka”, „policjanta” czy „pracownika gazowni”.

Opowiedział o kolejnym oszustwie domowym, podczas którego skradziono dużo pieniędzy 97-letniej mieszkance Wiechlic.  – Nie wpuszczajmy nikogo do domu, zadzwońmy po policję, gdy nie mamy pewności, czy osoba stojąca w drzwiach to np. pracownik gazowni, OPS-u czy oszust – przestrzegał. – 71-letnią zielonogórzankę próbowano ostatnio okraść „na funkcjonariusza CBŚ”. Dzwoniący do niej mężczyzna powiedział, że prowadzi tajną akcję przeciwko oszustom i potrzebuje jej pomocy w ujęciu sprawcy przestępstwa. Kobieta o mały włos nie straciła 40 tys. zł, które zdążyła wyciągnąć z banku i chciała wręczyć oszustom. Ale otrząsnęła się i poszła na policję.Pod eskortą policji z powrotem wpłaciła pieniądze na swoje konto ,w banku.

– Nie podpisujmy też umowy bez przeczytania, bo może się okazać, że na junkers, który kosztuje kilkaset złotych, weźmiemy kredyt na kilka tysięcy złotych – podkreślił Jacek Antoniuk, naczelnik wydziału prewencji KPP Żagań.

Kary zamiast pouczeń

– Czy można rowerami jeździć po chodnikach? – pytała Zofia Opryszko.

– Kierowcy jeżdżą, jak chcą. Nie patrzą na rowerzystów. Aż strach jeździć rowerami! – dodała kolejna mieszkanka Żagania.

Mieszkańcy prosili policjantów, aby częściej kontrolowali kierowców, a także pieszych, którzy często przebiegają przez ulicę, zamiast skorzystać z pasów np. przy kościele, przy ul. czy II Armii Wojska Polskiego czy Dworcowej. Wskazali również na dewastowanie pałacowego parku.

Napisz komentarz »