REKLAMA

Gospodarka

Starosta żąda 1 mln zł

Opublikowano 22 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Prawie 1 mln zł domaga się w sądzie od Żagańskich Wodociągów i Kanalizacji starosta Henryk Janowicz. Na tyle wycenił koszty naprawy ul. Żelaznej po budowie kanalizacji.

Żelazna jest drogą powiatową, na której cztery lata temu miejska spółka ŻWiK wymieniała rury kanalizacyjne. Po tych pracach, droga zaczęła się zapadać w wielu miejscach i starosta Henryk Janowicz zażądał poprawek. Problem w tym, że szczecińska firma Watek Polska, która remontowała kanalizację na zlecenie ŻWiK-u, upadła. Dlatego starosta zażądał naprawy jezdni od miejskiej spółki.

– Niezależna firma wykonała odwierty w pięciu miejscach Żelaznej. I w pięciu stwierdziła, że źle wykonano podbudowę po położeniu rur i źle zagęszczono grunt – mówi H. Janowicz. – Wartość koniecznych robót oszacowano na 999 tys. 604 zł.

Gdy spółka nie spełniła żądań, starosta pozwał ją do sądu. Pierwsza rozprawa odbędzie się 4 października – sędzia będzie namawiał obie strony do ugody.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 123

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »