REKLAMA

Aktualności, Ludzie, wydarzenia

Śmierć na torach

Opublikowano 22 września 2017, autor: Piotr Piotrowski

Szynobus uderzył w samochód, którym jechała pani Janina (†67 l.). Auto dosłownie wbiło się w pociąg, który ciągnął je przez 100 metrów.

Do tragedii doszło w niedzielne popołudnie, 17 września, na niestrzeżonym przejeździe kolejowym w Żelisławiu (gm. Małomice). Janina Bryła jechała do szwagra i siostry na obiad. Szynobusu nie zauważyła. Wjechała na przejazd. Pociąg dosłownie zmiażdżył jej opla vectrę.

Z auta wydobył ją maszynista. Próbował ją ratować. Dalszą reanimację prowadzili strażacy. Kobieta w ciężkim stanie trafiła do szpitala. Przetransportował ją tam helikopter Lotniczego Pogotowia Ratunkowego. Zmarła po niespełna godzinie, w wyniku obrażeń wielonarządowych.

– Szynobus wbił się w auto, ciągnął je przez ponad 100 metrów – mówi st. kpt. Paweł Grzymała, rzecznik żagańskiej straży pożarnej, który był na miejscu. – Siła uderzenia była tak duża, że nie można było rozłączyć zakleszczonego opla od szynobusu. Strażacy musieli pociąć auto na kawałki. Szczęście w nieszczęściu, że opel od uderzenia nie stanął w ogniu. Wtedy ofiar mogłoby być więcej.

 

Żeby przeczytać więcej, kup gazetę „Regionalną” lub dostęp do wszystkich treści płatnych.
Liczba słów ukrytego tekstu: 229

Kup gazetę w kiosku

ten artykuł znajduje
się w numerze
Cena gazety: 3,00 zł brutto
LUB Wyślij sms

Wyślij sms o treści: AP.GRR
na numer: 79068
Cena sms: 11,07 zł brutto
LUB Wykonaj szybki przelew

Szybkie przelewy i płatności
kartą poprzez dotpay.pl
Kwota przelewu: 5 zł brutto


Aby odblokować treść wpisz otrzymany kod:


UWAGA! Otrzymany kod jest ważny przez 7 dni i odblokowuje wszystkie płatne treści.

Wykupując dostęp do treści płatnych zgadasz się na przetwarzanie danych w celu wygenerowania kodu. Administratorem danych jest właściciel portalu regionalna.pl - „REGIONALNA SPÓŁKA CYWILNA” Spółka Cywilna Monika Rabe-Prokopczyk, Anna Rabe z siedzibą przy ul. Broni Pancernej 6, 68-200 Żary.
Operatorem płatności SMS jest CTM Mobiltek, właściciel serwisu Smartpay.pl. Usługa dostępna w sieciach T-mobile, Orange, Plus GSM, Play, Heyah, Sami Swoi. Regulamin usług SMS dostępny na stronie smartpay.pl. Reklamacje można składać pod https://smartpay.pl/complaint.

 

Napisz komentarz »