REKLAMA

Ludzie, wydarzenia

Odśnieżą i posypią

Opublikowano 10 listopada 2017, autor: Justyna Bareła

Wiadomo już, kto będzie odśnieżał żagańskie powiatowe drogi. Firmy dostaną pieniądze nie za gotowość do akcji, tylko za kilometr wykonanej pracy.

Pracę firm Starostwo Powiatowe wyceniło za odśnieżanie, zwalczanie śliskości oraz za odśnieżanie z likwidowaniem śliskości.

Najwięcej powiatowych dróg odśnieżać będą Zakłady Usługowe „Zachód” z Poznania. Firma wygrała przetarg na drogi w Żaganiu (za kilometr odśnieżania dostanie 35 zł, za posypywanie 71 zł/km i za obie wersje 73 zł/km), w całej gminie Szprotawa (55zł/km, 87 zł/km, 89 zł/km), w Małomicach (57 zł/km, 89 zł/km, 91 zł/km), w Iłowej i Wymiarkach (43 zł/km, 77 zł/km, 79 zł/km).

Powiatowe drogi w gminie Brzeźnica odśnieżać będzie Zakład Usługowy „Warsta” z Brzeźnicy (50 zł/km, 90zł/km, 88 zł/km), podobnie jak drogi w gminie Żagań (50 zł/km, 90 zł/km, 88 zł/km). W gminie Niegosławice ofertę na odśnieżanie dróg należących do powiatu złożyło Przedsiębiorstwo Handlowo-Usługowo-Produkcyjne Małgorzaty Szylińczuk z Gościeszowic (57zł/km, 86 zł/km, 89 zł/km). Nie wpłynęła za to oferta na powiatowe drogi w Gozdnicy.

– W zasadzie to są dwie ulice, Młynarska i Witosa, więc firmom nie opłaca się tam jechać. Dogadaliśmy się z burmistrzem Gozdnicy, że za odśnieżanie tych ulic odpowiadać będzie ich zakład komunalny – mówi starosta Henryk Janowicz.

Za 3 lata odśnieżania, bo na tyle podpisano umowy z firmami, starostwo wyda około 1 mln zł.

Napisz komentarz »