REKLAMA

Aktualności, Komunikacja

Odchudzają Okrzei

Opublikowano 15 września 2017, autor: Przemek Kaźmierski

Mieszkańcy Okrzei w Żarach zauważyli, że ich ulica podczas remontu się kurczy. Będzie węższa aż o pół metra.

Zmiany na ul. Okrzei niepokoją mieszkańców. Zauważyli, że za skrzyżowaniem z ul. Lubelską krawężnik jest montowany inaczej niż przed skrzyżowaniem – mianowicie bardziej w głąb jezdni. Tym samym droga się zwęża.

– Widać gołym okiem, że krawężnik ucieka na lewo, jak się patrzy na skrzyżowanie z ul. Lubelską w kierunku Zgorzeleckiej – mówi Daniel Ziembikiewicz z Żar. – Wygląda to na bubel.

Pana Daniel oko nie myli. Gdy o zwężającą się jezdnię zapytaliśmy Rafała Fularskiego, naczelnika wydziału infrastruktury w Urzędzie Miasta, najpierw stwierdził, że o niczym nie wie. Ale jeszcze tego samego dnia pojechał sprawdzić na miejscu.

– Wszystko przebiega zgodnie z planem – zapewnił naczelnik. – To zwężenie drogi jest celowe i zgodne z przepisami. Z szerokości 7 metrów droga została zwężona do 6,5 metra ze względu na bezpieczeństwo przed skrzyżowaniem.

Przypomnijmy, że przebudowa miała zakończyć się po wakacjach, ale nowy termin to początek listopada. Okrzei za 4 mln 376 tys. zł od początku kwietnia remontuje firma Infrakom z Kościana. Wcześniej nikt nie informował mieszkańców, że droga będzie zwężana.

Napisz komentarz »